سیسکو

هفته گذشته شرکت سیسکو هنگام اعلام خبر تغییر ساختار تیم رهبری فناوری خود ، صنعت شبکه IT را شگفت زده کرد. داستان اصلی عزیمت معاون رئیس جمهور و مدیر کل شبکه و امنیت ، دیوید گکللر بود که اکنون مدیرعامل جدید وسترن دیجیتال است.

از من سؤال شده است که آیا این حرکت توسط سیسکو اجباری شده است یا نه ، و معتقدم این فقط یک فرصت عالی برای گوگلر بود. من در بسیاری از مواقع فرصتی برای ملاقات با آقای گکللر داشته ام و او یکی از افرادی است که مسئول چرخش در شبکه های سیسکو است. Western Digital در تاریخ انفجار خود قرار دارد و رشد داده ها همچنان در حال انفجار است ، بنابراین انتصاب Cisco EVP پیشین به موقع انجام شده است. همزمان با عزیمت Goeckeler ، مدیر عامل سیسکو ، چاک رابینز ، تعدادی دیگر از تغییرات را در تیم رهبری فناوری خود انجام داد که بعداً آنها را پوشش خواهم داد.

انتقال بازار همیشه استراتژی سیسکو را تعریف کرده است

چرا همه تغییرات؟ من معتقدم سیسکو خود را برای آینده فناوری اطلاعات ترسیم می کند. “انتقال بازار منتظر هیچ کس نخواهد بود” جمله ای است که در سال ۲۰۱۰ توسط جان چمبرز ، مدیرعامل سابق سابق سیسکو ، مشهور شده است. توانایی تغییر در خود چیزی است که سیسکو همیشه به خوبی انجام داده است ، اما به نظر می رسد این توانایی ها را تحت رابینز قدم گذاشته است. . از آنجایی که رابینز در ژوئیه سال ۲۰۱۵ به عنوان مدیر عامل شرکت خود را به دست آورد ، این شرکت در تاریخ خود سریعتر از همیشه حرکت کرده است و اغلب حرکات حیرت انگیزی انجام می دهد.

دلیل تعجب آور بودن تغییرات این است که به نظر می رسد سیسکو کشتی خود را به درستی انجام داده و قدرت بخار کامل را در پیش دارد. علی رغم افت اخیر قیمت کل سهام اخیر ، این شرکت در بهترین موقعیتی است که در طی چند دهه گذشته در آن قرار داشته است. محصولات جدید کاتالیزور از قفسه در حال پرواز هستند ، سبد SD-WAN آن در دست گرفته است و مشارکت دوباره رشد کرده است. با این همه موفقیت ، چرا تغییر می کنید؟

اکنون رهبری سیسکو با AI ، Cloud و ۵G هماهنگ شده است

این تغییرات بخشی از انتقال بازار در زمان مناسب است. بازار در حال تغییر است و روندهای مختلفی مانند ۵G و هوش مصنوعی وجود دارد که بر تصمیمات فناوری شرکت تأثیر می گذارد. ساختار جدید رهبری در سیسکو این امکان را به وجود می آورد تا ضمن تحویل یک نمونه کار ساده و کارآمد اما پیشرفته و ایمن ، این تغییر جهت را به خود جلب کند و خود را بهتر با فرهنگ ابری هماهنگ کند. ساختار و رهبری محصول جدید شامل موارد زیر است:

Enterprise Networking and Cloud توسط SVP و GM Todd Nightingale (جایگزین Goeckeler) می شود. گزارش به Nightingale عبارتند از:

 • شبکه سازی مبتنی بر قصد ، به رهبری اسکات هارل
 • مرکی به سرپرستی کریس استوری (جایگزین بلبل)
 • ابر ، به طور موقت توسط لیز سنتونی رهبری شد
 • محاسبه و IoT ، همچنین به طور موقت توسط لیز سنتونی رهبری می شود
 • گروه امنیتی و برنامه های کاربردی ، به رهبری یک رهبر بعداً نامگذاری می شود.

گزارش به “فرد آینده” خواهد بود:

 • امنیت ، به رهبری SVP فعلی و GM Gee Rittenhouse
 • همکاری ، هم اکنون توسط SVP و GM Sri Srinivasan ، که جایگزین امی چانگ است ، اداره می شود
 • AppD همچنان توسط SVP و GM دنی وینوچور رهبری می شود
 • زیرساخت های عظیم ، توسط SVP موجود و جنرال جاناتان دیویدسون اداره می شود
 • فن آوری های نوظهور و جوجه کشی ، به سرپرستی SVP لیز سنتونی
 • هم اکنون سیستم عامل های سخت افزاری هسته ای توسط SVP Eyal Dagan اداره می شود.
 • برخی از دیدگاه ها

  چند نکته در مورد این تغییرات: قابل توجه ترین تغییر رهبری که نشان از همسویی سیسکو با آینده است ، انتصاب بلبل به عنوان رئیس ابر و شبکه است. بلبل به عنوان رهبر مرکی وارد سیسکو شد و این مقام را از سال ۲۰۱۲ بر عهده داشت. مرکی یک راه حل کاملاً مدیریت شده با ابر است و برای اعزام آن ساده است. انتظار می رود با قرار دادن تمام ابر و شبکه در زیر وی ، مقداری از آن “جادوی مرکی” را وارد محصولات دیگر کند.

  همچنین ، عزیمت چانگ به دلایل شخصی اما به موقع انجام شده است. چانگ از طریق کسب و کار همراهی کرد و یک تیم رهبری ساخت که مهارت های هوش مصنوعی بالایی دارد. چانگ چشم انداز را تنظیم کرد و حالا دوباره به سمت Srinivasan ، که گروه را به حالت اعدام قرار می دهد ، می چرخد. وی از مایکروسافت به سیسکو پیوست و در آنجا CTO گروه Dynamics بود و یک دستگاه عملیات بود.

  ایجاد گروه “زیرساخت های در مقیاس گسترده” نشان می دهد که سیسکو می بیند که خطوط بین ارائه دهنده خدمات ، ابر و شبکه های بزرگ شرکت وجود دارد. از نظر تاریخی محصولاتی مانند روترهای Cisco 8000 که اخیراً منتشر شده اند در سطل “ارائه دهنده خدمات” قرار می گیرند اما اکنون نیاز مخاطبان گسترده تری را برآورده می کنند.

  من همچنین معتقدم که گروه نوین فناوری های نوظهور و جوجه کشی به نوآوری سریعتر کمک می کند. سیسکو از زمانی که مارتین دی بیر رهبری گروهی به نام فناوری های نوظهور را به عهده گرفت ، گروهی به نوآوری اختصاص نداد. سیسکو در دوران تصدی خود تعدادی از محصولات جالب از جمله محصولات غوطه وری TelePresence را تعریف کرد. من انتظار دارم که Centoni بتواند نوآوری سریعتر و مداوم در Cisco داشته باشد.

  با توجه به اینکه سیسکو در طی چند سال گذشته فعال بوده است ، تغییر ساختار رهبری محصول ممکن است به نظر عجیب به نظر رسیده باشد. در واقعیت ، تمایل به انجام این کار پیش از هرگونه ضعف ، باید به سیسکو کمک کند تا از منحنی جلو بماند.

  زئوس Kerravala یک همکاری منظم eWEEK و بنیانگذار و تحلیلگر اصلی با ZK Research است. وی ۱۰ سال را در گروه Yankee گذراند و پیش از آن تعدادی از مقامات IT را در اختیار داشت.

منبع:

https://www.eweek.com/cloud/how-cisco-systems-has-rewired-itself-for-the-cloud-era

یک فکر در مورد “چگونه سیسکو خود را برای عصر ابری پاداش داده است”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *